BİRİMLERİMİZ

ŞEHİR’Lİ KARİYER MERKEZİ

Kendilerini, yeteneklerini ve isteklerini fark eden, güçlü nesiller yetiştirme yolculuğumuzda Kariyer Merkezimiz’in yönlendirmeleriyle geleceğe hazırlanıyor, başarılı ve mutlu nesiller için gençlerimizi eşsiz bir Şehir’le buluşturuyoruz.
FIRÇANIN İZİ SANAT
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
BASKETBOL
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
FUTSAL
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
VOLEYBOL
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
ŞEHİR’İ FEN DENEY
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
FOTOĞRAFÇILIK
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
HALK DANSLARI
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
MODERN DANSLAR
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
PLASTİK SANATLAR
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
RAKETLİ SPORLAR
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
SATRANÇ
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
TİYATRO / DRAMA
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
YAZILIM, KODLAMA VE ROBOTİK
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
KÜLTÜR VE EDEBİYAT
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
YAZARLIK ATÖLYESİ
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYİ GELİŞTİRME
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif gereksinimleri göz önünde bulundurularak; kendilerini tanıma, öz güvenlerini artırma, birlikte hareket etme gücünü keşfetme, takım ruhunu öğrenme, başkalarının haklarına saygılı ve toplumla uyumlu birey olma yolunda ilerleme gibi gelişim ihtiyaçları değerlendirilerek, okul içi kulüp çalışmaları ve okul sonrası etkinlik çalışmaları yapılmaktadır.

DİKKAT ÜSTÜN BAŞARILAR İÇERİR!

ULUSLARARASI EĞİTİM VİZYONU!

INTERNATIONAL EDUCATION PROGRAMS

IEP; Eskişehir Özel Şehir Koleji Bünyesinde Uygulanan Uluslararası Eğitim Programıdır. Amacımız, öğrencilerimizin sınıf seviyeleri ve yaşlarına göre uluslararası platformlarda yarışmalar, projeler, etkinlikler ve birçok global işbirliklerinde yer almalarını sağlayarak dil gelişimi ve evrensel kişilik gelişimlerini desteklemektir. Dünyada söz sahibi olan; Amerika, İngiltere, Kanada, Almanya ve birçok Avrupa Üniversiteleri’nden kabul alabilmeleri için uluslararası ölçütlerde ve standartlarda eğitim almaları adına öğrencilerimize fırsatlar sunmak;  öğrencilerimizi, eğitim kurumumuzda dünya standartlarını taşıyan akreditasyonlarla ve uluslararası eğitim yaşamı kalitesiyle buluşturmaktır. 

İNOVASYON KÜLTÜRÜ

Kolejimiz uluslararası çapta yenilikleri takip eden, Şehir ekosistemine hızla uyarlayarak uzun vadede öğrencilerimizin bu kültürü yaşam boyu sürdürmesini hedefleyen bir eğitim vizyonuna sahiptir. Sorunlardan şikayet etmek yerine çözümün bir parçası olma fikrini öğrencilerimizin dünyasıyla buluşturan Yaratıcı Zihinler İnovasyon Merkezimiz; ürün geliştirme, üretme, Start-Up kurup fikirleri gerçeğe dönüştürme; mentörlük hizmeti ile iş fikirlerini olgunlaştırma, uygulanacak eğitim programları ile yaratıcı fikirleri projelendirme ve hayata geçirme noktasında öğrencilerimizi desteklemektedir.

KAMPÜSTE YAŞAM

Şehir’imizde; derslikler, laboratuvarlar, aktivite alanları, spor ve sanatı yaşamın bir parçası haline getiren atölyeler öğrencilerimize özgürce hareket edecekleri, keşfedecekleri ve gelişecekleri kampüs yaşamı sunmaktadır.

 • Yaş gruplarının gelişimsel ve psikolojik farklılıklarına göre renklendirilmiş koridorlardan dersliklerimize ulaşılabilmekte,
 • Güneş ışığı yoğunluğunda aydınlatma sistemi olan, özel havalandırmaya sahip akustik özellikli dersliklerde konular akıllı tahtalar aracılığıyla işlenmekte,
 • Dersler 3 boyutlu dijital dersliğimizde pekiştirilmekte,
 • Uygulayarak öğrenme çalışmaları dil, bilişim ve fen bilimleri laboratuvarlarında uygulanmakta,
 • Açık ve kapalı spor alanlarımızda spor yapma, müsabakalara hazırlanma imkânı sunulmakta,
 • Öğrencilerimiz uzman eğitmenler eşliğinde buz pateni pistinden faydalanmakta,
 • Drama, görsel sanatlar, müzik, jimnastik çalışmaları kendilerine ait salonlarda yapılmaktadır.

Okulumuzda İlkokul, Ortaokul, Anadolu/Fen Lisesi öğrencilerinin kullanımına uygun kütüphane bulunmakta, Anaokulu bünyesinde ise yaş grubuna uygun kitaplık bulunmaktadır.
Kütüphanelerimiz; geleneksel basılı kaynakları, İngilizce kur seviyelerine bağlı İngilizce okuma kitaplarını, sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için çeşitli yayınların soru bankası kitaplarını, öğretmen ile diğer personellerin kullanımına uygun akademik yayınları ve bilgisayar araştırmalarına uygun elektronik hizmetleri bir arada sunmaktadır. Öğrencilerimiz her hafta okuma saatlerini kütüphanemizde gerçekleştirmektedir.

Okul Sağlık Birimi; bir doktor, bir hemşire ile öğrencilerimize ve çalışanlarımıza koruyucu sağlık, acil tedavi ve poliklinik hizmeti vermekte, gerektiğinde öğrencilerimizin sağlık sorunları ile ilgili velilerimizi bilgilendirmekte ve uygulanan tedavi hakkında paylaşımda bulunmakta, bütün birimlerin hijyen koşullarına uygun çalışmalarını sağlamakta, bulaşıcı hastalık gibi durumlarda okul idaresini, öğrenci ve velilerimizi çeşitli kanallarla bilgilendirmekte, kampüs içi ve dışında sağlığı tehdit edebilecek durumlara karşı idareyi bilgilendirerek gerekli önlemlerin alınmasını koordine etmekte, okul çalışanlarına seminer şeklinde ilk yardım eğitimi vermekte ve büyük organizasyonlarda sağlık desteği için hazır bulunmaktadır. Hastane koşullarında müdahale edilmesi gereken olaylar da ise öğrenci okul personeli ve bir öğretmen gözetiminde en yakın sağlık kuruluşuna sevk edilmektedir.

Kolejimiz Eğitim/Öğretime açıldığı günden bu yana GG Güvenlik iş ortaklığı ile kampüs güvenliğimizi sağlamaktadır. 7/24 Özel Güvenlik Sertifikası sahibi bir güvenlik görevlimiz kampüsümüzde görev yapmaktadır. Eskişehir Özel Şehir Koleji olarak kapımız veli ve misafirlerimize her zaman açık bulunmaktadır ancak güvenlik nedeniyle, velilerin ve velilerce görevlendirilen kişilerin öğrencileri okuldan almak için ya da başka bir amaçla okulu ziyaretleri sırasında kampüs içinde kimlik göstermeleri gerekmektedir. Görevliler ziyaretçilerden fotoğraflı bir kimlik talep etmekte, bu konuda ziyaretçilerimizden anlayışlı olarak güvenlik görevlisine yardımcı olmalarını beklenmektedir.

BU ŞEHİR’DE ŞAMPİYONLAR YETİŞECEK!

2023 yılında temeli atılan City Sports, Özel Şehir Koleji kuruluşudur.
Öğrencilerin spor aktivitelerine değer katacak bu dev yapının içerisinde;

 • Kapalı Spor Salonu,
 • Yarı Olimpik Yüzme Havuzu,
 • Fitness Center,
 • Futbol Sahası,
 • Voleybol Sahası,
 • Yoga Stüdyosu,
 • Hentbol Sahası,
 • Spa Merkezi,
 • Pilates / Reformer Stüdyoları,
 • Açık Basketbol Sahası,
 • Yeni Nesil Oyun Parkı,
 • Restoran & Cafe bulunmaktadır.
Gelecek Bu Şehir'de Yetişecek!

ŞEHİR’İ KEŞFEDİN!

Her adımı ayrı bir keşif, her adımı dopdolu bir Şehir…

Her yaş grubunun ilgi ve ihtiyaçlarına göre planlanan, öğrencilerimizin eğlenerek ve kendilerini ait hissederek öğrendiği, geliştiği Şehir’de; akademi, bilim, sanat, spor, mutluluk ve fırsatlarla dolu bir macera çocuklarımızı bekliyor. Şehir’e hızlı bir bakış için kataloğumuzu incelemeyi, maceralarla dolu bir geleceğe adım atmak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.