TEKNOFEST

TEKNOFEST, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; çeşitli kategorilerde teknoloji yarışmalarının, hava araçları sergilerinin, hava gösterilerinin, teknoloji firmalarının tanıtım yaptığı fuarların, bilim söyleşilerinin, girişim zirvesinin ve birçok sosyal etkinliğin yer aldığı büyük bir organizasyondur.

TEKNOFEST GİRİŞİM PROGRAMI

TEKNOFEST’in gerçekleştirilmeye başlandığı 2018’den 2023 yılına kadar yarışmalara başvurmuş lise, üniversite ve üzeri seviyelerdeki takımların katılabileceği Girişim Yarışması’nda takımların projelerini girişime dönüştürmesi, girişime dönüşenlerin ise büyümesi amaçlanıyor.

TEKNOFEST TAKE OFF

Take Off Girişim Zirvesi, girişimcileri, yatırımcıları ve ekosistemde yer alan paydaşları bir araya getirmeyi amaçlayan bölgenin en büyük girişimcilik etkinliğidir.

BİLİŞİM GARAJI HACKIDHON

Bilişim Garajı tarafından 2013 yılından bu yana her yıl düzenlenen okullar arası teknoloji ile üretim yarışmasıdır. Hackidhon yarışması, aynı yaş grubundan öğrencileri bir araya getirerek, problem çözme, eleştirel düşünme ve algoritmik düşünme becerilerini kullanmalarına imkan yaratır.

FIRST LEGO LEAGUE

Uluslararası katılımlı Lego Robotik turnuvası. Uygulamalı STEM öğrenimi yoluyla gençlere ilham vermek.

MUSTAFA AKGÜL ÖZGÜR YAZILIM KIŞ KAMPI

Kampın yapılmasında büyük emeği bulunan Mustafa AKGÜL’ün adı verilen kampta, 15 gün boyunca dünya ile bağınızı koparmak, 500’ün üzerinde katılımcı, 70’in üzerinde eğitmenle tanışmak ve özgür yazılımlar üzerine yepyeni konular öğreniliyor.

VEX CHALLENGE

“Robotics Eğitim ve Yarışma Vakfı tarafından düzenlenen VEX Robotics Yarışması, 40 ‘ tan fazla ülkede 18.000 takım 1350 yarış yarıştığı, ortaokul ve liselere yönelik dünyanın en büyük robotik faaliyetidir.

BİLGE KUNDUZ

Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliğidir. Bilgisayar bilimini ve bilgi işlemsel düşünmeyi her yaştan öğrenciye öğretmek amacı ile oluşturulmuş, bu konudaki farkındalıkları attırırken eğlendirmeyi de önemseyen uluslararası bir etkinliktir.