ULUSLARARASI AKREDİTASYONLARIMIZ

ADVANCED PLACEMENT (AP)

Advanced Placement (AP) programı Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uygulanan ve oradan tüm dünyaya yayılan bir programdır. ABD’nin dışında 60’tan fazla ülkede AP Programı uygulanmakta ve tanınmaktadır. Bu program için hazırlanan dersler, öğrencilerin henüz lisedeyken üniversite başlangıç seviyesi derslerini almalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Lise öğrencileri üniversite düzeyinde dersler alarak lisans hayatına bir adım önde başlar. College Board’ un belirttiği üzere lisede AP sınavlarından başarılı olan öğrenciler üniversitede bu dersleri almayan öğrencilerden daha başarılı olmaktadır.

SAT – SCHOLASTIC APTITUDE TEST

“The College Board” tarafından düzenlenen SAT, Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerika başta olmak üzere, bazı Kanada ve Avrupa üniversitelerinde de uluslararası geçerliliği olan SAT sınavı, dünya çapındaki seçkin üniversitelerde eğitim hayatını sürdürmek isteyen öğrenciler için iyi bir basamaktır. SAT sınavından alınan iyi bir sonuç herhangi bir eğitim kurumu tarafından öğrenci profilinde bir artı olarak görülmektedir.

GLOBAL SCHOOLS

Küresel Okulların misyonu; okullara ve öğretmenlere öğrencilerini Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri konusunda eğitmeleri için gerekli araçları ve e-kaynakları sağlamaktır. Eğitimcilerle birlikte çalışılan bu program, küresel olarak öğrenme ortamlarını dönüştürmeyi ve okulları SDG’lerde eğitim ve liderlik merkezleri haline getirmeyi ve sonuçta öğrencilerin yaşam tarzlarında, davranışlarında, eğitimlerinde ve profesyonel kariyerlerinde sürdürülebilir kalkınmaya öncelik vermelerini sağlamayı hedefliyor.